Strefa czasowa: UTC

Drukuj

Zawadiaka fortowiec?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2011, o 23:52 
Nowy

Witam Was wszystkich.
Zazwyczaj ludzie wybierają zawadiakę, by korzystać z forsy, którą zarobią inni, i expa, który przy okazji można zdobyć. jest to wygodne, owszem. Ale zawadiaka jako zawodowy fortowiec? Wiara często pod forty wybiera żołnierza, ze względu na świetny bonus HP. Łatwo w ten sposób zrobić koksa, który nie dość, że dostanie się bez problemu na każdą bitwę, to i expa z niej przyniesie sporo.
Ale doświadczony dowódca wie, że w dobrej ekipie ważne są zarówno koksy, jak i zawadiaki z konkretnymi pukawkami. Dlaczego?
Odpowiedź jest bardzo prosta.
Strzały krytyczne.
Jeden strzał potrafi zabrać 10% HP delikwenta. Dobrze obsadzona baszta zawadiaków potrafi zdecydować o całej bitwie, sieje postrach i zniszczenie. Szczerze mówiąc, wolę, gdy wali do mnie dwóch żołnierzy, niż jeden zawadiaka. Zawadiacy w większości są o tyle hmm...nieświadomi? że pakują w umiejętności pojedynkowe, a w rzeczywistości liczą się dwie. HP i celowanie.
Tu jest kwestia indywidualnego wyboru, czy chcemy stworzyć niecelnego koksa zawadiakę, czy morderczego snajpera. Tak czy inaczej, szansa na krytyka wynosi 10%.
Osobiście wybrałem drogę pośrednią, 5k hp i 144 pkt celowania w ubranku fortowym. Nie jestem specjalnie z tego zadowolony, ale co bitwa łapię się w TOP 10 średnich, i TOP 20 ogólnych obrażeń. Szczerze mówiąc, całkiem przyzwoity z tego exp, a i skrzynka potrafi od czasu do czasu wypaść.
Ale osobiście wiem, że popełniłem błąd. W Hp jako zawadiaka nie warto inwestować, maksymalnie do 4k hp. Dlaczego? a to dlatego, że w przypadku ciężkich bitew i doświadczonego kierownictwa, i tak na zewnętrzną stronę baszty pójdą żołnierskie koksy +10k hp. A zawadiaka jest zbyt cenny, by robić za żywą tarczę. Od tego są poszukiwacze i żołnierze.
Dobry fortowy zawadiaka bez problemu w cięższej bitwie zada 10k hp obrażeń, stojąc sobie spokojnie na baszcie w przypadku obrony, a i rozpatrując atak, czasem jeden krytyk w odpowiednim momencie jest wart zwycięstwo dla całej ekipy.
Także zawadiaka jako postać fortowa jest ciekawym sposobem na grę, jednak często niedocenianym. A jakie jest Wasze zdanie?

Strefa czasowa: UTC