Strefa czasowa: UTC

Drukuj

Co to jest BDB i jak to zorganizować?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lut 2012, o 08:11 
Nowy

Witam, jestem na ostatnim etapie do zdobycie zlotego karabinu, mam juz dwa klucze jednak żeby zdobyć trzeci musze brać udział w jakimś BDB ??? jedyne co wyczytałem to ze jest to skrót Bitwa Dla Bogatych, ale nie wiem jak się ją organizuje itd. Proszę o pomoc.

Re: Co to jest BDB i jak to zorganizować?
PostNapisane: 29 lut 2012, o 16:39 
Nowy

Najlepsza praca to Wędrowny handlarz ale minimalna wartość znalezionego przedmiotu musi wynosić 7500k wtedy
za którymś razem znajdziesz trzeci klucz.

PostNapisane: 29 lut 2012, o 22:51 
Początkujący

Witam,
Odniosę się po kolei do pytań.

BDB to faktycznie tzw Bitwa Dla Bogaczy. Ta forma "dropu" przedmiotów z bitew fortowych zostala wycofana dokładnie 21.12.2010 roku.
Na marginesie - był to błąd TW który zezwalał otrzymywać unikaty podczas bitew fortowych. Nie będę wgłębiał się w specyfikę BDB. Zaznaczę tylko, że dla PL światów było to zgodne z regulaminem. Dla innych nie.
Nie zmienia to jednak faktu, że faktycznie podczas BDB można było dostać klucz.

Jednak obecnie BDB nie istnieje (nój błąd - poprawię to w zadaniu - nie zauważyłem choć szukałem). Drop przedmiotów podczas walk fortowych został zastąpiony skrznkami a obecnie w wersji 1.35 obligacjami. Nie ma więc już czegoś takiego jak BDB. Nie można też nic znaleźć obecnie (poza obligacjami) w walkach fortowych.

Druga kwestia - wędrowny handlarz. Nie jest to prawdą, że w handlarzu najlepiej dropią klucze. Nadal pod klucz trzeba nastawić się pod plądrowanie. Zgadza się - bywały przypadki, że w handlarzy dropiły. Nadal bywaja. Są to jednak przypadki sporadyczne. Wyliczona kwestia PP dotyczy nie handlarza a plądrowania. W handlarzy jak dropiły to na poziomie 5000 PP

Teraz podstawowe pytanie. Gdzie znależć klucz. Odpowiedź.
1. plądrowanie zwłok z premką z całym reskilem na plądrowanie.
2. Kupno na targu
3. kupno skrzyń w SHOP-ie

Dodatkow - na TW istenieją lkację w plądrowaniu gdzie można szybko znaleźć klucz. Co to oznacza. Oznacza to tyle, że na danym świecie jeden punkcik plądrowania nie jest równy innemu punkcikowi. Czyli np. w kwadracie 10A można znaleźć a w kwadracie 5B nie. TO JEST TYLKO PRZYKŁAD !!!! Ale fakt jest faktem. Należy zmieniać lokalizacje poszukiwań.

Ktoś na pewno sie zastanowi co warto - reskile czy kupno na targu. Odpowiem tak - kazdy gra jak uważa za słuszne. Jeden będzie się reskilował, inny będzie zbierał kasę i kupi na targu.

Punktu trzeciego nie skomentuję ponieważ to jest poradnik a nie chęć wyrażania mojego zdania. Każdy sam zdecyduje, czy chce poświęcać czas aby się reskilować i szukać klucza, czy chce zbierać kasę i kupić klucze czy też chce wydać prawdziwe pieniadze dla TW i kupić skrzynie w shopie nie wiedząc co dostanie.

PostNapisane: 1 mar 2012, o 21:29 
Nowy

Ok, dzięki za tak dokładne i wyczerpujące odpowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ za bardzo się rozpędziłem z pisaniem że mam już dwa klucze ponieważ kończyłem ostatnie zadanie Rajdu jednak jak się okazało wybrałem drugą drogę :( mój okropny błąd! i teraz okazuje się że rajdu nie da się powtórzyć więc mam jedno dodatkowe pytanie, czy ktoś wie gdzie można znaleźć jeszcze ten drugi klucz? czy też dropi z plądrowania itd? czy jak te klucze są jakoś ponumerowane że jak ktoś je sprzedaje to pisze np. klucz 1, klucz 2, klucz 3? czy to obojętne jakie byle bym miał ich trzy?

PostNapisane: 3 mar 2012, o 00:30 
Początkujący

Hej,
Nie. Ani pierwszy ani drugi klucz nie dropi. Można je zdobyc z zadań. Natomiast skąd je zdobyć. Po kolei.
Tak. Klucze sa ponumerowane. Drugi i trzeci maja numerki. Pierwszy jest bez numerka jako "stary klucz".

Skad zdobyć? Ze skrzynek. Dawno (bardzo dawno) temu mozna było dropnąć. Teraz nie. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.
Obecnie ze skrzynek. Ale jak wiadomo IG wprowadziło obligacje więc zakup skrzynki gdzie może być klucz jest kosztowny. Pewniejsze jest więc szukanie na targu. jest to koszt średnio rzędu 200k - 300k nie wspomijając o okazjach.

PostNapisane: 14 kwi 2012, o 05:46 
Początkujący

teekan napisał(a):
Klucze sa ponumerowane. Drugi i trzeci maja numerki. Pierwszy jest bez numerka jako "stary klucz".

tu cie poprawie
3 niema numerka 1 i 2 ma numerek

greg0666 jeśli w rajdzie wybrałeś zła drogę to
zostaje ci kupić 2 klucz na targu
O ile wiem to 2 i 3 klucz można wystawiać na targu nie można tylko 1 :)

Strefa czasowa: UTC